Payu Entegrasyonu

PAYU ENTEGRASYONU

Tüm dünyada hizmet veren Payu Türkiye'de 7 banka ile ortak çalışmaktadır. Payu müşterisi olan eticaret siteleri, ziyaretcilerine kredi kartı ile taksitli satış yapma imkanı sağlamaktadır. Payu sanal pos sahibi olmak için payu web sitesi üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Payu hesabınız onaylandıktan sonra, payu desteği bulunan hazır bir sistem kullanmıyorsanız payu entegrasyonu için uzman yazılım desteğine ihtiyacınız vardır. Payu, aynı şekilde bankalar gibi özel yazılımlara kurulum desteği sağlayamamaktadır. İlk Payu Entegrasyon sağlayıcı firmalardan biri olan Graydante Software size bu konuda yazılımsal destek sağayabilir. Payu kurulum hizmeti almak için payu entegrasyon talep formunu doldurmanız yeterlidir.

Payu Entegrasyon Seçenekleri

Payu Entegrasyonu interior ve external olmak üzere ikiye ayrılır. interior entegrasyonda müşteri sitenin içinde kredi kartıyla ödemesini tamamlar ve siteden hiç çıkmadan işlemini sonuçlandırır. External payu entegrasyonunda ise müşteri ödeme sayfasına geldiğinde payu ortak ödeme sayfasına yönlendirilir. Ödeme işlemini payunun sitesinde tamamlar ve işlem yapılan web sitesine geri döner. Sitenizin işleyiş yapısı otomatik onaylayıcı bir sisteme müsaitse iç entegrasyonu tavsiye ediyoruz. Payu çok bilinen bir kuruluş olsada ödeme için farklı bir sayfaya geçmek kullanıcı gözünde az da olsa bir güvensizlik uyandırabilir veya işlemden vazgeçmesine sebep olabilir.

Payu Entegrasyon Seçenekleri

Payu'nun sağlamış olduğu yazılım web sitesine entegre edilir ve direk site üzerinden işlem yapılır kullanıcı sitenin dışına çıkmaz, bilgiler bankaya arkaplanda genellikle XML,SOAP servisleri ile iletilir. Payu'nun pos dökümentasyonu her sonuç için farklı bir kod üretir, ve bu yanıta göre otomatik onaylama işlemleri sağlanır.

Payu'nun sağlamış olduğu yazılım web sitesine entegre edilir ve kullanıcı ödeme işlemi için Payu'ya yönlendirilir Kullanıcı ödeme işlemini bankanın sayfası üzerinde gerçekleştirir. Ödeme başarılır olduğunda, kullanıcı tekrar websitesine yönlendirilir.

Aşağı bulunan butonu tıklayarak pos kurulum talebi oluşturmanız gerekmektedir. Kullanmış olduğunuz yazılım incelenerek kurulum hakkında bilgi vermek üzere temcilcimiz size ulaşacaktır. Kurulumlarda bankanın güncel dökümantasyonu kullanılmaktadır, kurulum esnasında bankayla olan irtibat ve test aşamasınıda sağlamaktayız. Tüm bankaların poslarını kurmaktayız fakat kullanmış olduğunuz yazılım açık kaynak kodlu ve PHP altyapısında olmak durumundadır

PAYU ENTEGRASYON TALEBİ

Payunuzun Sisteminize Entegre Edilmesi İçin Talep Oluşturunuz. Temsilcimiz Size Dönüş Sağlayacaktır

TALEP GÖNDER